Wojciech Nowicki

Wojciech Nowicki

e-mail: wojciech.nowicki@lmi.pl
tel. 602-744-220

Dyrektor zespołu LMI w Tarnowie Podgórnym w Wielkopolsce.
Wojciech Nowicki lider zespołu LMI Polska w Tarnowie Podgórnym, zajmuje się budowaniem realnego przywództwa na wszystkich szczeblach organizacji opartym na zaangażowaniu i odpowiedzialności każdego pracownika po to aby ludzie uzyskiwali ponadprzeciętne wyniki biznesowe.
Do 2011 roku przez 15 lat pracował w firmie schattdecor sp. z o.o. a przez ostatnie cztery lata pełnił funkcję członka zarządu ds. sprzedaży i marketingu firma Schattdecor sp. z o.o. w roku 2011 osiągnęła przychody ponad 410 mln zł przy zatrudnieniu 237 osób. Zysk netto wyniósł ponad 38 mln zł.
Wiele lat z sukcesem zajmując się dostarczaniem dobrych wzorów na powierzchnie mebli, podłóg i drzwi widział jak firmy jeszcze bardziej dla trwałego sukcesu potrzebują dobrych wzorców.

Dlatego gdy zebrał trzy elementy tj.
- swoją pasję do pomagania ludziom w rozwoju osobistym na drodze zawodowej,
- narzędzia w postaci programów rozwojowych,
- zespół ludzi podzielających pasję i wartości,
postanowił zaspokajać potrzeby firm i organizacji w zakresie dobrych wzorców wdrażanych od wewnątrz dla efektywności i wzrostu wartości firm.

Na rzecz przedsiębiorców angażuje się także w ramach Tarnowskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców.
Jest zaangażowany w prowadzenie wykładów i szkolenie liderów w ramach Chrześcijańskiej Edukacji Finansowej CROWN. Studiując Biblię poszukuje biblijnego obrazu Boga.
Pracuje nad rozwojem osobistym i jako konsultant KOMPASU KARIERY pomaga innym odnajdywać właściwe miejsce pracy lub aktywności biznesowej. Lubi podróżować, jeździć rowerem oraz na nartach, grać w gry zespołowe, oglądać sport i programy przyrodnicze. Razem z żoną Małgorzatą mają dwoje dzieci. Są małżeństwem od 23 lat.

„Idź tak daleko, jak sięga Twój wzrok, gdy tam się znajdziesz, będziesz widział znacznie dalej”

Katarzyna Trawińska-Jakubiak

e-mail: katarzyna.jakubiak@lmi.pl
tel. 503-053-501

Dyplomowany trener Wyższej Szkoły Nauk Humanistycznych i Dziennikarstwa w Poznaniu oraz mgr Filologii romańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego. Jako manager działu Kultura we francuskiej sieci marketów zdobyła doświadczenia handlowe oraz odkryła powołanie do kierowania rozwojem ludzi. Organizowała sezonowe akcje handlowe, prowadziła akcje promocyjne, budowała strategię sprzedaży dla swojego działu oraz planowała ścieżkę rozwoju dla swoich podwładnych. Od wielu lat uczy języka francuskiego, prowadziła kursy nowoczesnych metod nauczania i szybkiego czytania. Kasia swoją pasję zamieniła w wyzwanie zawodowe. Swoimi autorskimi szkoleniami wspomagała Niepubliczne Ośrodki Doszkalania Nauczycieli.

Jak sama mówi, przeżyła metamorfozę po odkryciu programów LMI: „Do tej pory, moje marzenia były dla mnie czymś osobistym i często ulotnym. Okazało się, że dobry plan i systematyczna realizacja celów sprawiła, że moje marzenia stają się rzeczywistością!”

Kasia podjęła się z entuzjazmem roli coacha LMI, aby wspomagać uczestników programów rozwojowych w odkrywaniu drzemiących w nich możliwości, realizowaniu najśmielszych wyzwań zawodowych i osobistych. Otwartość, optymizm i troska o drugiego człowieka czynią z niej trenera, który jak huragan porywa pracujących z nią ludzi i unosi w obszary, gdzie perspektywa realizacji celów zawodowych i pragnień osobistych zamyka się w paru miesiącach. Praca nad rozwojem własnym i innych jest wpisana w jej życiową misję.

Kasia jest szczęśliwą żoną i mamą dwójki wspaniałych dzieci. Wytrwale realizuje swoje marzenie: trenuje bieganie, startuje w różnych imprezach biegowych, by pewnego dnia z satysfakcją powiedzieć: „W dobrych zawodach wystąpiłem, bieg ukończyłem, wiary ustrzegłem.” /2Tm 4,7/

Renata Rogalska

e-mail: renata.rogalska@lmi.pl
tel. 693-105-608

Absolwentka wydziału Psychologii Zarządzania w Wyższej Szkole Bankowej w Poznaniu, mgr Filologii Germańskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Przez wiele lat pracowała jako nauczyciel i wykładowca języka niemieckiego, między innymi przygotowując słuchaczy i kursantów do międzynarodowych egzaminów Goethe Institut i Telc. Pracując jako nauczyciel nieustannie pracowała nad rozwojem swoich kompetencji zawodowych, biorąc udział w licznych szkoleniach i warsztatach. W ramach Projektów UE Renata prowadziła kursy dla Urzędu Służby Cywilnej i Krajowej Szkoły Sądownictwa i Prokuratury (język prawniczy).

Ważnym doświadczeniem zawodowym było dla niej prowadzenie zajęć językowych dla firm. Mając kontakt z kadrą zarządzającą i pracownikami przedsiębiorstw Renata dostrzegła dużą potrzebę rozwoju nie tylko kompetencji językowych ale i umiejętności związanych z zarządzaniem czasem, wyznaczaniem priorytetów, motywacją i komunikacją.

I to właśnie rozwój tych umiejętności gwarantują programy LMI, których szczególną wartością jest według Renaty wypracowanie postawy pro-aktywnej. Atutem Renaty jest jej wieloletnie doświadczenie pedagogiczne i co się z tym wiąże niezwykła zdolność motywowania innych. Jako certyfikowany coach LMI pomaga ludziom przejść prawdziwą przemianę, dzięki której realizują oni swoje marzenia osobiste i zawodowe. Pytana o rolę coacha Renata odpowiada: „Pytania coacha tworzą wsparcie jak kokon ,w którym druga osoba stopniowo buduje swój potencjał, aby potem fruwać z pięknym skrzydłami, które sama rozwija”.

Renata uważa, że bycie coachem to zobowiązanie do dawania przykładu innym, poprzez stały rozwój i kierowanie się wartościami.

Oprócz biegłej znajomości języka niemieckiego Renata porozumiewa się po angielsku i zna w stopniu podstawowym hiszpański i rosyjski.

Prywatnie interesuje się dalekimi podróżami. Jednym z ciekawszych celów jej wypraw była Afryka (Ghana, Togo, Benin) Od paru lat tańczy salsę Ruedę de Casino.

Lubi aktywnie spędzać czas, jeżdżąc na rolkach lub rowerze. Jej prawdziwą pasją jest organizowanie bali karnawałowych.

Sławomir Waźbiński

e-mail: slawomir.wazbinski@lmi.pl
tel. 793-716-166

Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu na kierunku Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne, dyplomowany trener Szkoły Trenerów Biznesu TROP oraz coach Podyplomowych Studiów Coachingu Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. W 2012 został certyfikowanym coachem LMI, co stało się początkiem jego nowej drogi zawodowej.

Doświadczenie zawodowe Sławka obejmuje dwa równoległe kierunki:

- eksport w działach handlowych zarówno korporacji międzynarodowych jak i polskich firm rodzinnych, gdzie zarządzał sprzedażą zagraniczną, działaniami marketingowymi i budował strategie rozwoju w tym zakresie;
- pracę jako nauczyciel akademicki na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu, która pogłębiła jego wiedzę w zakresie zjawisk ekonomicznych, jak również wzbogaciła umiejętności szkoleniowe.

Szczególnie to doświadczenie uświadomiło Sławkowi, że jego misję życiową jest praca z ludźmi, a konkretnie wspieranie ich w rozwoju i budowaniu własnego sukcesu. Jak mówi Sławek: „Nie ma większej satysfakcji i zastrzyku energii w pracy coacha jak możliwość obserwowania, kiedy moi klienci zmieniają na lepsze swoje życie, dokonują odważnych wyborów, które wreszcie dają im radość z pracy i życia prywatnego.”

Pasję tę realizuje jako coach LMI, bo właśnie ta metoda pozwala na jednoczesne dokonywanie pozytywnych zmian w organizacjach i życiu ich członków. Programy rozwojowe LMI pomagają firmom umacniać swoją pozycję rynkową poprzez skupianie się na działaniach rzeczywiście ważnych, poprawę komunikacji oraz konsekwentne wprowadzanie nowych narzędzi w życie. Z kolei pracownikom uświadamiają one jak istotne jest dążenie do osiągnięcia harmonii życiowej, bo to ona pozwala wyzwolić nowe pokłady motywacji kreatywności w pracy.

Szczególnym polem zainteresowania Sławka są kwestie emocji i ich pozytywnego oddziaływania na proces uczenia się i motywacji w zmianie i jej utrzymaniu. Zafascynowany coachingiem i najnowszymi trendami w szkoleniach, znalazł w metodologii LMI idealne połączenie tych dziedzin, bowiem. programy LMI pozwalają ludziom i organizacjom uwolnić niezwykłą moc i determinację do przeprowadzenia zmiany, a przez to prowadzą do osiągnięcia sukcesu.

Prywatnie z żoną i synami uwielbiają podróże i książki. Poza tym Sławek pasjonuje się górami, sportem i historią, a jego marzeniem, czekającym na spełnienie jest wejście na Kilimandżaro.

Małgorzata Nowicka

Docenia kompetencje każdego współpracownika i rozbudza jego kreatywność. Dzięki niej każdy członek zespołu czuje się ważny i doceniany. Poprzez właściwe upoważnianie i delegowanie wzmacnia siłę całego zespołu. Pamięta również jak ważnym jest świętowanie sukcesów grupy.

Dzięki poznaniu i stosowaniu programów rozwojowych LMI, wie jak pracować mądrzej, a nie ciężej. Świetnie radzi sobie ze stresem i pilnymi sprawami wykorzystując w tym celu listę priorytetów oraz organizując swój czas i współpracowników. Wolne chwile przeznacza na realizowanie marzeń, odpoczynek i aktywność sportową.

Małgorzata ukończyła Akademię Trenera na WSNHiD w Poznaniu. Studiowała na Wydziale Technologii Żywności na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Doświadczenie zawodowe zdobywała na kierowniczym stanowisku w MAKRO Cash and Carry. Prowadzi Warsztaty Finansowe Crown w zakresie zarządzania finansami osobistymi i firmowymi, dzięki czemu pomoga wielu osobom wyjść z długów, żyjącym teraz w wolności finansowej. Jako doradca żywieniowy pokazuje jak prawidłowo się odżywiać, by cieszyć się dobrym zdrowiem i długim życiem.

Jak mówi Małgorzata „Pracując z ludźmi dostrzegam potrzebę ukierunkowania na cele zawodowe i osobiste. Oprócz sfery finansowo–zawodowej i duchowo–etycznej, ważne są zdrowie, rodzina, dom, kształcenie się, relacje z innymi ludźmi, udział w wydarzeniach kulturalnych – krótko mówiąc: harmonijne koło życia.”

Małgorzata jest przekonana, że programy LMI są kluczem do rozwoju osobistego i zawodowego. Pomagają wyznaczać cele oraz efektywnie je realizować, między innymi dzięki kształtowaniu odpowiednich postaw i zachowań oraz wzmacnianiu kompetencji przywódczych.

Rodzina Małgorzaty: mąż Wojciech, córka Anna 21 lat, syn Paweł 16 lat. W czasie wolnym gra ona w tenisa ziemnego i stołowego. Lubi zwiedzać, czytać, pomagać innym. Promuje zdrowy styl życia. Pozytywnie motywuje innych. Zrealizowała już wiele życiowych marzeń.

© LMI Wielkopolska